ZUŠ TŘEBÍČ

prostor pro vzdělávání, spolupráci a setkávání

Informace o přijímacím řízení pro školní rok 2021/2022

Zájemci o studium se přihlašují výhradně elektronicky do systému iZUŠ.

Přihláška se podává prostřednictvím formuláře „přihláška“ na webu www.izus.cz nebo na webových stránkách školy – přihláška do ZUŠ.

Informace o přijímání nových žáků pro školní rok 2021/2022 budou doplněny.

ŠKOLA NABÍZÍ TATO STUDIJNÍ ZAMĚŘENÍ

HUDEBNÍ OBOR

• Hra na klavír
  • Hra na varhany (od 7 let)
  • Hra na elektronické klávesové nástroje
  • Hra na housle
  • Hra na violu (od 7 let)
  • Hra na violoncello
  • Hra na kontrabas (od 7 let)
  • Hra na zobcovou flétnu
  • Hra na flétnu
  • Hra na klarinet
  • Hra na saxofon
  • Hra na fagot
  • Hra na trubku
  • Hra na trombon
  • Hra na baskřídlovku
  • Hra na kytaru
  • Hra na elektrickou kytaru
  • Hra na basovou kytaru (od 7 let)
  • Hra na harfu
  • Hra na bicí nástroje
  • Sólový zpěv
  • Popový zpěv (od 7 let)
  • Sborový zpěv /přípravný sbor do 11 let, hlavní sbor od 12 let, komorní sbor od 15 let/
  • Hra na akordeon
  • Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba

• VÝTVARNÝ OBOR

• Výtvarná tvorba

• TANEČNÍ OBOR

• Tanec
  • Současná taneční tvorba

• LITERÁRNĚ - DRAMATICKÝ OBOR

• Literárně - dramatická tvorba

• Podrobnosti k jednotlivým studijním zaměřením najdete ve Školním vzdělávacím programu školy (ŠVP) - viz Úřední deska.

Součástí studia hudebního oboru je povinná výuka hudební teorie a povinná výuka kolektivního předmětu zaměřeného na souhru (konkrétní vyučovací předměty viz učební plány jednotlivých studijních zaměření v ŠVP).

Žáci školy se uplatňují na koncertech, přehlídkách, soutěžích, výstavách, případně dalších akcích pořádaných školou, a také se mohou zúčastnit tuzemských i zahraničních zájezdů.

Příprava k talentovým zkouškám na střední školy, vyšší odborné školy, konzervatoře a vysoké školy pedagogického nebo uměleckého zaměření je do výuky též zahrnuta.

Přijímací zkouška bude obsahovat

Hudební obor

• zpěv písně, zpěv písně v různých tóninách, opakování tónů a motivů, vytleskání rytmu.

Taneční obor

• 1. část (ve skupince 5 dětí) zpěv písně, rytmické schopnosti, držení těla, pohybová připravenost, flexibilita
    • 2. část (ve výuce dané věkové skupiny) samostatnost, spolupráce, pohybová paměť, kreativita, rytmická připravenost, prostorové vnímání, jednoduchá akrobacie. Vzhledem k mimořádné situaci vzniklé v souvislosti s virovou pandemií, nebude zkouška dělena na dvě části, ale proběhne jednorázově.

Výtvarný obor

• kresba dle předlohy a ilustrace k textu.

Literárně - dramatický obor

• přednes předem připraveného krátkého textu (poezie, próza, monolog), kolektivní práce – dramatické hry (improvizace, divadelní etudy), kreativita, samostatnost a aktivita uchazeče při práci.

Po vyhodnocení přijímacího řízení obdrží uchazeči, respektive jejich zákonní zástupci e-mailem informaci o přijetí či nepřijetí ke studiu.

Úspěšné vykonání přijímací zkoušky neznamená automaticky přijetí ke studiu. Počet přijatých žáků závisí na kapacitě jednotlivých oborů.

Přijatým žákům bude zaslán na e-mailovou adresu zákonného zástupce žáka příkaz k úhradě úplaty za vzdělávání. Dodržte, prosím, termín splatnosti a variabilní (specifický) symbol, který slouží k identifikaci platby.

Sazby úplaty za vzdělávání pro školní rok 2020/2021