Discodrom 2005

03.04.2005

České Budějovice. Taneční oddělení.

Discodrom 2005

Tanečníci ZUŠ Třebíč si odvezli medaili z Taneční Megashow v Českých Budějovicích

Dne 3.4. 2005 se v Českých Budějovicích konalo oficiální mistrovství jižních Čech v tanečních formacích. Hlavním pořadatelem celé akce byla českobudějovická taneční škola Break Beat a její vedoucí a choreograf Josef Bukovský, spolupořadatelem pak město České Budějovice. O moderátorství se dělili Roman Anděl a Matyáš Palkovič z rádia Kiss Jižní Čechy. Jako významní hosté programu a zajímavé osobnosti vystoupili zpěvačka Heidi Janků, herec Jirka Mádl (hlavní představitel filmu Snowborďáci), zpěvák Adam Vojtěch (českobudějovický zástupce SuperStar 2005, "Ken") a hejtman Jihočeského kraje, RNDr. Jan Zahradník.

Soutěž nesla název Taneční Megashow, Discodrom 2005, a jako každý rok měla obrovský úspěch u diváků. Sešlo se jich přes 2000 a naplnili tak kapacitu velké Sportovní haly. Tvořili výborné publikum 16 tanečním školám, 40 tanečním formacím, 700 tanečníkům. Soutěžilo se v disco dance a disco show formacích, v hip hopu, breaku, show formacích i parketových kompozicích. Na parketě 12 x 14 metrů s profi osvětlením a ozvučením (byl testován nový, unikátní typ osvětlovacích ramp, model dovezený z Francie) se utkali tanečníci všech věkových kategorií (dětské, juniorské i hlavní). Velice úspěšnými hosty soutěže byli tanečníci ze skupiny Devily Ice Flame (junioři) a Crazy Jungle (hlavní věk. kategorie) ze ZUŠ Třebíč. Svými vystoupeními, nazvanými Silver Jumpers a Sladce ve vatě, si získali obdiv a přízeň diváků i poroty. Publikum oslnili nejen zajímavou choreografií, nápadem a perfektním tanečním provedením, ale i kostýmy. Mladší tanečníci oděni ve stříbře doplnili svoji choreografii o atraktivní rekvizity nevšedního typu. Diváky překvapili skokani na trampolínách a hravost a volnost v pohybu podtrhly stříbrné míče. Mužská část obou tanečních skupin se pochlubila i několika breakovými sestavami, složenými z velice náročných prvků. Crazy Jungle se opět představili rozverným tancem ve stylu hip hop a ukázali na talentovanost svých tanečních osobností. Předvedli velice kvalitní taneční výkon s prvky akrobacie i zvedaček a nezapomněli na divácky velmi populární humorné vložky. Ze všech třebíčských tanečníků sršel na parketě elán a nadšení. Domů do Třebíče si odvezli zlatou a stříbrnou medaili a spoustu krásných zážitků. Určitě se budou chtít za rok vrátit do Českých Budějovic pro nějakou tu medaili, zasoutěžit si v přátelské atmosféře Jihočechů. Už teď se mohou těšit na užší spolupráci s taneční školou Break Beat, která začne o prázdninách společným týdenním tanečním táborem, kde se všichni lépe poznají a pokusí se vytvořit i společný taneční program. Nyní se však musí soustředit na další soutěže a vystoupení, první je čeká hned za týden - pojedou do Brna na věhlasnou soutěž Magický region.

Děkujeme moc ZUŠ Třebíč a jejímu panu řediteli za podporu, financování a za sdílené nadšení a dále našim sponzorům, bez nichž by to rovněž nešlo: SVA Třebíč, I&C Energo, Petr Chmel – výškové práce, s.r.o.

Discodrom Discodrom Discodrom Discodrom