Fletruak Orchestra

Fletruak Orchestra je orchestr, jehož základem, jak už název napovídá, jsou členové flétnového, trumpetového a akordeonového souboru. Vítáni jsou ale i hráči na další hudební nástroje, jako například klarinety, saxofony, bicí a el. klávesové nástroje. A abychom na nikoho nezapomněli, orchestr má i svou zpěvačku. Velmi rádi si zde příležitostně zahrají také bývalí žáci ZUŠ.

Fletruak P1810232 12

Tento soubor vznikl spoluprací dechového a akordeonového oddělení již před mnoha lety. Zpočátku byl připravován program pouze účelově k nějaké určité akci. Občas doprovázely akordeony flétny, jindy si zahrály zase s trumpetovým souborem.

Od školního roku 2013/2014 Fletruak Orchestra pravidelně vystupuje na školních akcích, letních festivalech města, koncertech pro Městské kulturní středisko a pro seniory.

Připravuje také různá vystoupení na adventní a vánoční koncerty, při kterých často spolupracuje s komorním sborem paní učitelky Evy Lojdové. Na koncertech doprovází v rámci spolupráce i sólisty z různých nástrojových skupin nebo oddělení.

Fletruak Orchestra se úspěšně zúčastnil akordeonových přehlídek v Novém Městě na Moravě a Ledči nad Sázavou, a také koncertního zájezdu do německého města Köthen.

Jednotlivé sekce pracují pod vedením tří pedagogů – Alice  Matoušková, Mgr. Dana Fialová, Petr Matoušek.

Repertoár pro toto těleso bývá ‘šitý na míru’. Aranžování skladeb připravuje dirigent Petr Matoušek.

DSC_0002 1 2 13 65 79 DSCN0033 18 1 12