Koncert KPH - Milan Řehák

17.02.2015 18:00

Třebíč. Divadlo Pasáž – foyer. Koncert MKS. V programu vystoupí akordeonový soubor Mgr. Dany Fialové.

Žáci ZUŠ Třebíč zahráli se skvělým akordeonistou Milanem Řehákem

Krásný koncert v podání akordeonisty Milana Řeháka si v úterý 17. února užili nejen návštěvníci Kruhu přátel hudby, ale také členové akordeonového souboru ZUŠ Třebíč, kteří vystoupili spolu s tímto špičkovým mladým umělcem.

Ve foyer divadla Pasáž se ten večer konal další koncert Kruhu přátel hudby pořádaný MKS Třebíč. Místo avizovaného, ale nemocného Jaromíra Zámečníka vystoupil dvacetiletý student pražské konzervatoře v oboru akordeon a několikanásobný držitel ocenění ze soutěží Milan Řehák. A náhrada to byla víc než důstojná. Posluchače mladý umělec okouzlil nejen brilantní hrou, pestrým výběrem repertoáru od Domenica Scarlattiho, přes Sergeje Rachmaninova až po současné autory, ale i osobitým průvodním slovem.

Díky vstřícnosti MKS Třebíč mohli diváci také zhlédnout vystoupení akordeonového souboru ze Základní umělecké školy Třebíč pod vedením paní učitelky Dany Fialové. Soubor zahrál nejprve sólo a pak společně s Milanem Řehákem. Pro žáky ZUŠ bylo jistě velkým přínosem sledovat profesionálního umělce při práci a společně s ním nastudovat vybraný repertoár.

Autor: Tomáš Nováček, ZUŠ Třebíč

Fotografie z koncertu