Flétnový čtyřúhelník - setkání souborů zobc.fléten

06.10.2006

Praha. Velký flétnový soubor a Flauto amabile.

Setkání souborů zobcových fléten

Flétnový čtyřúhelník

6. - 7. října 2006 - Praha

Vyšlo v Horáckých novinách

Město Třebíč se stalo místem, kde se vždy po dvou letech setkávají soubory zobcových fléten z celé České republiky. Velký soubor zobcových fléten a Flauto amabile, které pracují v Základní umělecké škole Třebíč pod vedením Evy Hercegové, jsou pravidelnými účastníky těchto setkání a mají více než desetiletou tradici. Na pozvání pražského souboru Aulodie se ve dnech 6. a 7. října 2006 zúčastní festivalu „Flétnový čtyřúhelník“ v Praze. Jedná se o setkání mladých flétnistů, žáků ZUŠ z Prahy 4, Třebíče, Humpolce a Loun. Zde soubory vystoupí na Radnici Prahy 4, v kostele sv. Anežky České na Spořilově a v Domově Sue Ryder.

V Třebíči soubory pravidelně účinkují na vánočních a přehlídkových koncertech ZUŠ a vyjíždí koncertovat i v rámci regionu. V sobotu 23. září 2006 dopoledne zahráli třebíčskému publiku v Zadní synagoze. Všem mladým muzikantům přejeme hodně úspěchů na flétnovém setkání.

Vyšlo v deníku Vysočina

Třebíč/Praha - Flétnový čtyřúhelník se jmenuje první ročník festivalu souborů zobcových fléten. Uskutečnil se v Praze. Podpora Základní uměnecké školy Třebíč, Městské části Praha 4 a Občanského sdružení Aulodie umožnila účast obou třebíčských souborů ZUŠ Velký flétnový soubor a Flauto amabile. Upomínkové předměty jim věnovala třebíčská radnice. Muzikanti absolvovali tři úspěšné koncerty. Zobcové flétny zazněly v sále radnice Praha 4, v kostele svaté Anežky České na Roztylském náměstí a v kapli Domova Sue Ryder.

Soubory vede Eva Hercegová. Spolu s Alicí Matouškovou a Pavlem Hercegem pro děti připravili vedle koncertů i zajímavý program. Společně navštívili Pražský hrad a zoologickou zahradu. "Příští setkání mladých flétnistů se uskuteční v září 2007 v Třebíči," informovala Eva Hercegová.

Kostel Sv. Anežky České na Spořilově Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu Fotografie z koncertu