Fletruak Orchestra

Fletruak Orchestra je orchestr, jehož základem, jak už název napovídá, jsou členové flétnového, trumpetového a akordeonového souboru. Vítáni jsou ale i hráči na další hudební nástroje, jako například klarinety, saxofony, bicí a el. klávesové nástroje. A abychom na nikoho nezapomněli, orchestr má i svou zpěvačku. Velmi rádi si zde příležitostně zamuzicírují také bývalí žáci ZUŠ.

Fletruak

Tento soubor vznikl spoluprací dechového a akordeonového oddělení již před mnoha lety. Zpočátku byl připravován program pouze účelově k nějaké určité akci. Občas doprovázely akordeony flétny, jindy si zahrály zase s trumpetovým souborem.

Od školního roku 2013/2014 Fletruak Orchestra pravidelně vystupuje na školních akcích, letních festivalech města, koncertech pro Městské kulturní středisko a pro seniory. Připravuje také vystoupení na adventní a vánoční koncerty, při kterých často spolupracuje s komorním sborem paní učitelky Vladimíry Žaludové a Evy Lojdové.

Fletruak Orchestra se úspěšně zúčastnil akordeonové přehlídky v Novém Městě na Moravě a také koncertního zájezdu do německého města Köthen.

Repertoár pro toto těleso bývá ‘šitý na míru’. Veškeré aranže provádí jeho dirigent Petr Matoušek.

12 DSC_0002

DSCN0033 18