Taneční obor

Taneční obor umožňuje žákům poznat krásy tance a pohybu. Podchycuje a rozvíjí taneční nadání, prohlubuje vztah k pohybu, zvyšuje kondici a flexibilitu a kultivuje osobnost žáka. Umožňuje komplexně a systematicky rozvíjet jedince po stránce tělesné a duševní.

Výuka tanečního oboru probíhá v prostorách budovy Fórum a ZŠ Kpt. Jaroše.

37

Školní vzdělávací program (viz sekce Dokumenty) nabízí dvě studijní zaměření tanečního oboru.

Tanec

Na I. stupni se zřizuje jednoleté až dvouleté přípravné studium s vyučovacím předmětem Přípravná taneční průprava. Základní studium (I.st. - sedmileté, II. st. - čtyřleté) obsahuje vyučovací předměty Taneční průprava (pouze na I. stupni), Taneční praxe, Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a nepovinný vyučovací předmět Souborová práce.

Absolventské vystoupení 31. března 2009 - Kamila Malá Absolventské vystoupení 31. března 2009 - Kamila Malá

Současná taneční tvorba

Na I. stupni se zřizuje jednoleté až dvouleté přípravné studium s vyučovacími předměty Taneční tvorba a Praktický tanec. Základní studium I. stupně je sedmileté a obsahuje vyučovací předměty - Praktický tanec, Současná taneční tvorba, Soubor Arabes a nepovinný vyučovací předmět Taneční tvorba.

Na II. stupni se zřizuje jednoleté přípravné studium a čtyřleté základní studium s vyučovacími předměty Praktický tanec, Současná taneční tvorba, Soubor Arabes a Taneční tvorba.

7mpIMG_2364 IMG_9837-01

DSCF9570 7mpIMG_3027

Žáci tanečního oboru pracují v celé řadě různě zaměřených tanečních souborů. Účastní se domácích i zahraničních přehlídek, soutěží a různých vystoupení, a to se značnými úspěchy - viz sekce Soubory a sekce Úspěchy školy.

Vyučující tanečního oboru - Bc. Zuzana Glabasňová; Hana Horká; Mgr. Marika Indrová; MgA. Barbora Kratochvílová; Bc. Martina Krutišová; Mgr. Šárka Nohová; Adéla Veškrnová, DiS

Korepetice - Petr Gross, Jiljí Mahr